Programy telewizyjne i nie tylko

Telewizory przestają służyć wyłącznie do oglądania dostępnych za pośrednictwem anteny programów telewizyjnych. Od niedawna do telewizora możemy podłączyć Internet, korzystając tym samym z popularnych portali internetowych. Telewizory najczęściej są zoptymalizowane z różnego rodzajami portalami informacyjnymi co umożliwia nam stałe śledzenie nowych informacji w interesującej nas dziedzinie. Kolejnym serwisem który coraz częściej gości na ekranach naszych telewizorów jest YouTube. Telewizor o ile jest on podłączony do Internetu umożliwia nam (bez konieczności posiadania komputera) oglądanie filmów z popularnego serwisu YouTube. Obsługa następuje za pośrednictwem pilota.

Oprócz możliwości dostępu do Internetu telewizory posiadają również złącza USB i czytniki kart pamięci. Umożliwia to nam np. przeglądanie zdjęć bądź słuchanie muzyki. W zależności od modelu telewizora poziom dodatkowych opcji jest w różnym stopniu zaawansowania. Telewizor coraz częściej  staje się domowym centrum rozrywki, chcąc chociaż po części zastąpić w tym komputer.

Użytkownicy najczęściej korzystają z czytników kart pamięci. Można bowiem bez konieczności używania komputera bądź aparatu pokazać znajomym i rodzinnie zdjęcia z wakacji bądź imprez okolicznościowych. Karta pamięci jest bardzo małych rozmiarów przez co zawsze możemy mieć ją pod ręką, a jej podłączenie do telewizora zajmuje dosłownie kilka sekund.