Przeznaczenie telewizora

Wybierając się do sklepu z telewizorami powinniśmy się choć przez chwilę zastanowić do czego będzie wykorzystywany telewizor. W zależności od tego czy będziemy oglądać wyłącznie kanały telewizyjne, bądź korzystać również z kina domowego i konsoli do gier wybór odbiornika telewizyjnego może być różny.

W przypadku gdy nasze dzieci bądź my sami lubimy grac w gry video powinniśmy wziąć ten aspekt pod uwagę przy wyborze konkretnego modelu telewizora. Po pierwsze telewizor musi posiadać odpowiednie złącze, które umożliwi podłączenie konsoli. Rodzaj złącza nie powinien stanowić problemu bo chyba już wszystkie modele telewizorów posiadają wyjścia umożliwiające podłączenie konsoli. Problem może być ilość wyjść w telewizorze. Jeśli będziemy chcieli podłączyć jednocześnie konsole, odtwarzacz Blu-ray i komputer, może się okazać że liczba złącz nie jest wystarczająca. Oczywiście nie musimy mieć podłączonych wszystkich urządzeń jednocześnie, w praktyce jednak przełączanie kabli jest strasznie irytujące.

Jeśli posiadamy odtwarzacz Blu-ray warto zadbać o to aby nasz przyszły telewizor wyświetlał obraz w wysokiej jakości. Filmu Blu-ray posiadają bardzo wysoką rozdzielczość, szkoda więc aby nasz telewizor nie był wstanie ukazać ostrości obrazu jaką niesie za sobą Blu-ray.